wtorek, 25 grudnia 2012

Imprezę zacząć czas ...

No i mamy I święto!!! Większość z nas wybiera sie dzis na imprezkę do klubu bądź w inne miejsca by spotkać sie z przyjaciółmi. Jako, że to pierwszy dzień świąt życzymy dużo radości i pogody ducha. A na wieczorne rozgrzanie klimatu polecamy najnowszą gazetkową promocję TESCO

wtorek, 18 grudnia 2012

Witaj święty Mikołaju..(Poncz, koniak & rum)

Jeszcze parę dni a wszyscy w Polsce usiądą przy świątecznym stole. Każdy z nas już zapewne zajmuje się porządkami, zakupami i obmyślaniem potraw. Niektórzy z nas wyjadą do rodziny, inni zostaną w domu. Są także i tacy którzy nie mają tej przyjemności, dlatego pamiętajmy o wszystkich biednych, bezdomnych i samotnych. Podzielmy się także ciepłem świątecznego klimatu. Nie zapominajmy o tym, że święta to nie tylko prezenty i blask iluminacji na ulicach. Jest to przede wszystkim czas w którym powinniśmy obdarzać się szczególnym szacunkiem i ciepłem.

Po zakończeniu świątecznej wigilli prawdopodobnie każdy z nas wyruszy pod choinkę po prezenty a później usiądzie przy pysznym makowcu czy też innym cieście by wraz z rodziną spędzać ten cudowny czas. Nic lepiej nie umili go jak poncz wykonany z pysznego koniaku i rumu. W wielu amerykańskich filmach głównym motywem świąt stał się właśnie poncz. Najciekawszą sceną z tym alkoholem i śmiesznymi kieliszkami do niego jest film "Witaj święty Mikołaju". Świetna komedia pomyłek. Główny bohater Griswold wraz z gośćmi raczy się tym cudownym napojem gdy w tym samym momencie kot jakiego przywiozła jego ciocia przegryza  lampki na choince. Co tu dużo mówić my także mamy dla was propozycje ponczu mlecznego. Mamy nadzieję jednak, że wasze zwierzaki w czasie gdy będziecie się nim raczyć nie zajmą się waszą choinką:))

A oto przepis na poncz:)
25 ml ciemnego rumu
3 jajka
125 ml koniaku
3 szklanki mleka 3,6%
50 ml syropu cukrowego
gałka muszkatołowa

Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić. Mleko lekko odgrzać. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać ze sobą. Doprawić gałką.

Źródło: http://www.gotujmy.pl/mleczny-poncz,przepisy,76818.html

Propozycja alkoholi do przyrządzenia ponczu:

wtorek, 4 grudnia 2012

Zimowy alkohol..

Zima zima zima.. pada pada śnieg..:)


No i mamy pierwsze dni prawdziwej zimy!! Sypnęło śnieżkiem a na drogach zrobiło się ślisko… Są i tacy, którzy dopiero dziś postanowili zmienić opony na zimowe. Razem z śniegiem przyszła ochota na mały wypad na narty. A jak na narty to tylko do ZAKPONAEGO!! Cudowny klimat Tatr zimą to jest coś.. Skoro wycieczka do zimowej stolicy , to nie ma nic lepszego jak zakopiański GRZANIEC najlepiej po całym dniu spędzonym na stoku… Nic tak dobrze nie rozgrzewa, wie to każdy kto choć raz spróbował…Ale tego pysznego napoju możecie się napić tylko tam.. a my na ten siarczysty mrozik mamy cos innego!!!

Wiśniówka LUBELSKA rozgrzeje Was na mrozie jak nic!!!


>